Впровадження ризик-інформованого управління конфігурацією АЕС

19-22 листопада на майданчику ВП ЗАЕС за участю фахівців ТОВ «НТ-Інжиніринг» проведений тренінг для групи інженерної підтримки та інструкторів НТЦ ризик-інформованому управлінню конфігурацією АЕС.

Тренінг проводився в рамках завдання «Навчання персоналу АЕС ризик-інформованому управлінню конфігурацією обладнання» Проекту оптимізації ТОіР, що реалізується на енергоблоці №2 ВП ЗАЕС за підтримки Аргонської Національної Лабораторії та Департаменту Енергетики США. Ціль даного Проекту - підвищити коефіцієнт встановленої потужності блоку, а також підвищити ефективність експлуатації за рахунок проведення ремонту систем, важливих для безпеки, під час роботи блоку на потужності і скорочення тривалості планово-попереджувальних ремонтів без зниження рівня безпеки.

До проведення курсу були залучені цільові групи інженерної підтримки та інструктори навчально-тренувального центру ВП ЗАЕС «НАЕК «Енергоатом», а також фахівці ДНТЦ ЯРБ та ВП НТЦ «НАЕК «Енергоатом».

Під час навчання учасники здобули теоретичні та практичні навички застосування ризик-інформованих підходів управління конфігурацією АЕС. На теоретичних заняттях слухачам була представлена методична та технічна інформація щодо впровадження ризик-інформованого управління конфігурацією АЕС, критеріїв відбору та переліку обладнання, ремонт якого можливо виконувати в період роботи блоку на потужності, а також застосування ПЗ RiskWatcher для моделі ризик-монітору енергоблоку №2 ЗАЕС. На практичних заняттях було відпрацьовано засвоєні знання з використанням моделі ризик-монітору у форматі розрахункового коду RiskWatcher, що розроблена фахівцями ТОВ «НТ-Інжиніринг» на попередніх етапах Проекту.

Слід відзначити, що учасники навчання проявили високий рівень зацікавленості щодо використання моделі ризик-монітору та ПЗ RiskWatcher. Здобуті навички будуть використані на наступному етапі Проекту при розробці програми навчання та його проведенні для експлуатаційного персоналу ВП ЗАЕС.