Успішне вилучення «історичних» РАВ компанією «НТ-Інжиніринг»

Компанія «НТ-Інжиніринг» завершила етап з вилучення та перевезення «історичних», залишених ще з часів СРСР, радіоактивних відходів із могильника на об’єкті «Цибулеве» Міністерства оборони України. Вилучені РАВ передано у сховище на ПЗРВ «Буряківка» у зоні відчуження.

У травні 2019 року ТОВ «НТ-Інжиніринг» розпочато реалізацію проекту «Ліквідація могильника радіоактивних відходів на території військової частини Міністерства оборони України, смт. Цибулеве Кіровоградської області», який виконується за підтримки Трастового фонду НАТО та керується Агентством НАТО з підтримки та постачання (NSPA).

За період з травня 2019 року по квітень 2020 року компанією завершені два найважливіших та найскладніших етапів проєкту. Було проведено обстеження території могильника на території військової частини, підготовлено майданчик для проведення робіт із дотриманням усіх норм  поводження з радіоактивними відходами, вилучено та класифіковано радіоактивні відходи, які зберігались у бетонних колодязях, узгоджено із відповідними  контролюючими органами інженерні рішення по утилізації  і переміщено РАВ на відповідальне зберігання.

Зокрема, основну частину радіоактивних відходів було упаковано в контейнери та розміщено на спеціальному майданчику, що знаходиться на території пункту захоронення радіоактивних відходів «Буряківка» у зоні відчуження. Окрім того, із об’єкта «Цибулеве» було вилучено низькоактивні РАВ, які було передано на захоронення у сховище траншейного типу на ПЗРВ «Буряківка».

«У процесі реалізації цього проєкту нашою організацією, відповідно до вимог законодавства, дозвільних документів і технічних рішень, які були затверджені Державною інспекцією ядерного регулювання України, було розроблено найбільш оптимальне рішення із вилучення, транспортування відходів та створення спеціального майданчику для їх захоронення у зоні відчуження», - повідомив Голова наглядової ради компанії «НТ-Інжиніринг» Віталій Дем’янюк.

«Загалом було вийнято і перевезено близько 60 тон радіоактивних відходів. З найскладнішими етапами проєкту наша команда впоралася найкращим чином, але попереду ще не менш важливий етап з повної реабілітації ділянки, де знаходилися ці відходи» – зауважив директор «НТ-Інжиніринг» Ростислав Марайкін.

Всі заходи виконано у визначені терміни з додержанням відповідного рівня якості робіт, безпеки персоналу та об’єктів навколишнього середовища. Наразі на об’єкті «Цибулеве» розпочато заключну стадію проєкту - відновлення ділянки до її первинного стану. Після завершення Міністерство оборони України отримає звільнений від радіаційного забруднення та екологічно безпечний майданчик для подальшого використання.

Більше інформації за посиланнями: