НТ-Інжиніринг поділились власним досвідом у впровадженні ризик-інформованих підходів

3-4 жовтня фахівці ТОВ «НТ-Інжиніринг» прийняли участь у семінарі «Впровадження ризик-інформованих підходів при експлуатації АЕС» що відбувся на Рівненській АЕС.

Захід відбувся у місті Вараш за участю представників Держатомрегулювання України, Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ), ТОВ «НТ-Інжиніринг», ДП «НАЕК «Енергоатом» та його відокремлених підрозділів (ВП) – «Науково-технічний центр» (НТЦ), «Атомремонтсервіс», «Рівненська», «Южно-Українська», «Запорізька» та «Хмельницька» АЕС, а також представника ВАО АЕС-МЦ.

Семінар було організовано з метою обговорення існуючих проблемних питань і пошуку їх вирішення, аналізу усіх напрацювань в напрямку ризик-інформованого прийняття рішень на Українських АЕС. Окрема увага була приділена стану реалізації пілотного Проекту «Оптимізація технічного обслуговування та ремонтів систем, важливих для безпеки, на основі ризик – інформованого управління конфігурацією АЕС» (Проект), що реалізується для енергоблоку №2 ЗАЕС Міністерством енергетики США із залученням Аргонської національної лабораторії, в рамках реалізації якого ТОВ «НТ-Інжиніринг» виконує роботи за імовірнісним та ремонтним напрямками.

У ході семінару між спеціалістами ДНТЦ ЯРБ, НТ-Інжиніринг, ЗАЕС, ХАЕС, ЮУАЕС та ВП НТЦ відбулося обговорення щодо наявного досвіду розробки та впровадження ризик-інформованих підходів на АЕС України. У свою чергу, фахівці ТОВ «НТ-Інжиніринг» надали інформацію щодо статусу реалізації Проекту на енергоблоці №2 ВП ЗАЕС. Зокрема, було надано інформацію щодо стану реалізації Проекту, етапів виконання, отриманих та очікуваних результатів.

Було відмічено, що успішна реалізація Проекту дозволить підвищити економічні показники енергоблоку без зниження досягнутого рівня безпеки, отримувати інформацію щодо поточного рівня ризику на основі поточних значень показників безпеки ЧПАЗ (частота пошкодження активної зони) та ЧГАВ (частота граничного аварійного викиду), миттєво оцінювати вплив прийнятих рішень на безпеку, а також оптимально планувати ремонтні роботи.

За результатами семінару було проаналізовано напрацювання в напрямку ризик-інформованого прийняття рішень, що існують в атомній галузі, обговорено існуючі проблемні питання та запропоновано шляхи їх вирішення. Було відмічено зацікавленість усіх учасників семінару в успішній реалізації Проекту на пілотному енергоблоці з подальшим поширенням на усі енергоблоки АЕС України.

Детальніше про новину за посиланням.