Реабілітація території колишнього могильника радіоактивних відходів військового походження «Цибулеве» в Кіровоградській області

Проєкт зараз на стадії реалізації, фінансує проєкт спеціальний Трастовий фонд НАТО. Реабілітація цієї ділянки є кінцевим етапом проєкту — до цього з ділянки сховища радіоактивних відходів було вилучено всі небезпечні речовини, відходи й елементи конструкцій. На поточний момент План реабілітації ділянки погоджено з Міноборони України (що є Бенефіціаром проєкту та користувачем ділянки й земель навколо неї). Відповідно до погодженого плану, ТОВ «НТ-Інжиніринг» розпочало підготовку до передбачених Планом заходів.

Наразі план передбачає два етапи реабілітації. На першому етапі буде проведено технічну рекультивацію ділянки, яка забезпечить вилучення всіх техногенних факторів (технологічні майданчики та конструкції), відновлення поверхні та формування верхнього родючого шару ґрунту з використанням ґрунтосуміші з потрібними характеристиками.

 

 

На другому етапі буде проведено відновлення рослинного покриву ділянки — у межах широколистяного лісового масиву буде сформовано листяний гай із порід дерев і кущів, які пристосовані до зростання серед зрілого листяного лісу за несприятливих сезонних умов (біологічна рекультивація припадає на літній період). Згодом, з настанням осіннього періоду буде проведено потрібні допоміжні заходи з догляду за висадженими рослинами.

Результатом стане повністю відновлена та екологічно безпечна ділянка, яка гармонійно поєднається з навколишньою лісовою екосистемою.